Wydarzenia 2022-2023

Młodzi Wojownicy z Głobina

UKS Start Głobino sekcja Ju Jitsu wzięła udział w Gali Sportów Walki im. M. Godnicz oraz Pucharze Polski Kata Parami Polskiej Akademii Ju Jitsu w Kobylnicy w dniu 28.10.2023r. Dziewięcioro zawodników zdobyło łącznie 10 medali. Walki stały na wysokim poziomie. Zawodnicy startowali w trzech konkurencjach: graplingu (walka w parterze), kumite (walka w stójce-uderzenia i kopnięcia) i kenutsu sport (walka na miecze).

Sekcję reprezentowali:

Zawodnikom gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.

Nadmienimy, że były to pierwsze zawody tych młodych zawodników na tak dużej imprezie. Trenerem sekcji jest mistrz Łukasz Mucha 5 DAN Ju Jitsu Kobudo – egzaminator krajowy na stopnie mistrzowskie Polskiej Akademii Ju Jitsu.

Wydarzenia 2019-2020

Biegi przełajowe

24 i 26 września uczniowie z naszej szkoły, wzięli udział w biegach przełajowych, które odbyły się w Lasku Północnym w Słupsku. We wtorek odbyły się sztafety, a w czwartek biegi drużynowe. Dziewczęta z klas IV – VI w obu konkurencjach zajęły III miejsce, a Aleksandra Garczyńska z klasy Vb, w drużynówce przybiegła jako 3-cia, spośród wszystkich zawodniczek. Chłopcy z klas IV – VI dwukrotnie zajęli VI miejsce. Natomiast wśród uczniów klas VII – VIII, dziewczęta w drużynówce były VI, a chłopcy w sztafetach – drudzy, w biegach drużynowych - trzeci. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy