Z życia świetlicy szkolnej...

Działaj z impetem

W miesiącu październiku w ramach projektu "Działaj z impetem", w świetlicy na widocznej tablicy umieszczono zdjęcie śmieciarki Mieci, plakat edukacyjny oraz z kartę z zadaniem wskazującą żółty pojemnik. Dzieci regularnie wyrzucały do żółtego kosza puste, plastikowe butelki, zachowując zasadę: "odkręć, opróżnij, zgnieć". Świetliczaki były motywowane do działań i wręczano im uśmiechnięte buźki za wrzucone butelki. W ramach projektu dzieci dodatkowo rozwiązywały karty pracy, dotyczące umiejętności segregacji odpadów. Było sporo zabawy i satysfakcji z ochrony naszej planety :-)

Dorota Szczęśniak


do góry

Dzień Edukacji Narodowej w świetlicy

W dn. 13.10.2020 r. w świetlicy odbył się konkurs plastyczny pt. "Nasza Pani". Przeprowadzono z dziećmi rozmowę na temat pracy nauczyciela - wychowawcy. Wychowankowie zrozumieli znaczenie święta Edukacji Narodowej, roli nauczyciela w poznawaniu świata i w życiu człowieka oraz znaczenie pozostałych pracowników szkoły. Świetliczaki swobodnie wypowiadali się na temat swoich wychowawców.

Dzieci wykonały przepiękne autoportrety nauczycieli oraz laurki. Wśród nagrodzonych autorów prac znaleźli się: Milenka Adamczyk kl. I b, Nadia Miszke kl. I a oraz Tamara Ważuchowska kl. III a. Gratulujemy !!!

Dorota Szczęśniak


do góry

Światowy Dzień Zwierząt

Dnia 6.10.2020 r., w związku ze Światowym Dniem Zwierząt, w naszej świetlicy gościliśmy Panią Michaelę - pracownika Schroniska dla Zwierząt w Słupsku. Dzieci był zafascynowane obecnością piesków: Azy oraz Kiry. Pani Michaela przybliżyła dzieciom, jak funkcjonuje schronisko, jak wygląda codzienna praca opiekuna zwierząt oraz jakie warunki trzeba spełnić, aby zaadoptować pieska lub kotka. Dzieci dzieliły się spostrzeżeniami na temat swoich własnych pupili. W ramach podziękowań uczniowie wręczyli karmę na rzecz czworonogów schroniska. Na twarzach dzieci i naszych gości widniało sporo radości i uśmiechu.

Dorota Szczęśniak


do góry

Pielęgniarka w świetlicy

Dnia 29 września 2020 r. w świetlicy odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną. Pani Edyta przeprowadziła z dziećmi rozmowę na temat zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia. Omówiła z dziećmi piramidę zdrowego żywienia. Uświadomiła wychowankom jakie są konsekwencje spożywania niezdrowej żywności. Każdy uczeń miał okazję przedstawić swoją receptę na zdrowie. Dzieci zostały nagrodzone dyplomem dzielnego pacjenta. Małe świetliczaki były zachwycone wizytą gościa.

Dorota Szczęśniak


do góry

„Działaj z impetem” w świetlicy

Dnia 28 września 2020r. w świetlicy odbyły się pierwsze zajęcia z projektu "Działaj z impetem". Projekt ma na celu edukację uczniów w zakresie odpowiedniego postępowania z tworzywami sztucznymi. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, czym jest recykling, jak prawidłowo segregować odpady i co się dzieje z tworzywami sztucznymi po trafieniu do sortowni. Wychowankowie odbyli wspólnie z koordynatorem projektu – p. Dorotą Szczęśniak wirtualny spacer, w trakcie którego rozwiązywali quizy, odkrywali ciekawostki i zbierali porozrzucane plastikowe odpady.

Działania projektu będą trwały od września br. do marca 2021 r. Rodzice i uczniowie będą mieli możliwość śledzić realizację kolejnych zadań.

Dorota Szczęśniak


do góry

Pani Jesień

Dnia 21.09.2020 r. w świetlicy odbył się konkurs plastyczny pt."Pani Jesień". Uczniowie dowiedzieli się, jakie zmiany zachodzą jesienią w przyrodzie. Dzieci wykonały piękne prace i zostały nagrodzone słodkim upominkiem. Wyłoniono następujących laureatów: Nadia Miszke kl.I a, Hanna Magryta kl. I a, Kornelia Spera kl. II a, oraz Zuzanna Mądra kl. III a.

Zwycięzcom gratulujemy !!!

Dorota Szczęśniak


do góry

Dzień Kropki

Dnia 15.09.2020 r. w świetlicy świętowano Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzieci oglądały projekcję filmu, dotyczącego genezy Dnia Kropki na podstawie książki Petera Reynoldsa "The Dot". Uczniowie zapoznali się z historią małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki, uwierzyła w swoje możliwości. W ramach podsumowania zajęć, dzieci wykonały prace plastyczne. Każdy uczeń otrzymał szablon koła, w którym miał za zadanie przedstawić swoje największe umiejętności. Było sporo zabawy i uśmiechu przy przedstawieniu talentu za pomocą dużej kropki. Mała Vashti stała się natchnieniem dla małych świetliczaków.

Dorota Szczęśniak


do góry

Zabawy integracyjne

Dnia 11 września 2020r. w świetlicy przeprowadzono zabawy integracyjne. Zabawy pozwoliły dzieciom wyzwolić potrzebę ruchu. Dzieci po całym dniu nauki miały możliwość rozładowania swoich emocji i napięć. Uczniowie współpracowali w grupie. Gry i zabawy sprzyjały spontanicznej zabawie. Dzień upłynął w atmosferze radości i dobrej zabawy.

Dorota Szczęśniak


do góry

Bezpieczna droga do szkoły

Dnia 7 września 2020r. w świetlicy przeprowadzono pogadankę na temat prawidłowych zasad ruchu drogowego. Dzieci obejrzały film pt. "Bezpieczna droga do szkoły". Zapoznały się z prawidłową techniką przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz korzystania z sygnalizacji świetlnej. Uczniowie poznali także podstawowe znaki drogowe. Wykonali piękne prace plastyczne, wypełniając szablon znaku kulkami z bibuły. Swoją wiedzę sprawdzili, odgadując zagadki tematyczne. Zwycięzców nagrodzono słodkim cukierkiem. Nie obyło się bez radości i uśmiechu.

Dorota Szczęśniak


do góry

O bezpieczeństwie w świetlicy

W dn. 2 września 2020 r. przeprowadzono pogadankę z uczniami na temat bezpiecznego zachowania się w świetlicy. Uczniowie wymieniali się opiniami, jak należy zachowywać się podczas prowadzonych przez nauczyciela zajęć oraz w stosunku do kolegów i koleżanek, a także jak dbać o porządek w świetlicy i o zabawki.Wszyscy zgodnie brali udział w opracowaniu "umowy świetlicowej" i złożyli "przysięgę świetliczaka", składając obietnicę przestrzegania jej zasad.

Umowa miała następującą treść:

Przytoczyliśmy także treść bajki o "Czerwonym Kapturku", nawiązując do zagrożeń czekających na dzieci i zgubnym skutkiem z niesłuchania rad rodziców.

W dn. 4 września 2020 r. przeprowadzono rozmowę na temat form spędzonych wakacji. Dzieci swobodnie wypowiadały się o miejscach, które odwiedziły podczas wakacji. Wspólnie oglądaliśmy zdjęcia oraz widokówki z okresu wakacyjnego. Było sporo radości i uśmiechu. Czas wypowiedzi był chwilą refleksji dla wszystkich. Na koniec wszyscy zgodnie stwierdzili, że z utęsknieniem czekają na kolejne wakacyjne szaleństwa !

Dorota Szczęśniak


do góry

Świetlicowe Walentynki

14 lutego w naszej świetlicy obchodziliśmy Walentynki. Z tej okazji działała poczta walentynkowa. Każdy uczeń miał możliwość wysłać bliskiej osobie pięknie wykonane laurki. Skrzynka walentynkowa pomieściła bardzo dużo listów, które zostały rozdane prosto do adresatów. Walentynki przygotowane własnoręcznie przez dzieci robiły duże wrażenie, a obdarowane dzieci bardzo się z nich ucieszyły. Poza tym uczniowie mogli sobie zrobić zdjęcia z bliską osobą w walentynkowym serduszku. Dzień upłynął w atmosferze radości i dobrej zabawy.


do góry

Dzień Pluszowego Misia w świetlicy

"Czy to jutro, czy to dziś,wszystkim jest potrzebny Miś"

25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie zapoznali się z legendą powstania pluszowego misia, sięgającą do1902r. Dzieci poszerzały swoją wiedzę na temat życia niedźwiedzi oraz rozwiązywały zagadki dotyczące literackich, pluszowych bohaterów. Był też czas na zabawy ruchowe i plastyczne. Zabawa była doskonała. Najwięcej radości jednak sprawiło dzieciom malowanie farbami naszego olbrzymiego misia.


do góry

Marshmallow Challenge

14.11.2019 zorganizowaliśmy w świetlicy szkolnej warsztaty Marshmallow Challenge.To znane na całym świecie wyzwanie dla tych Dużych jak i Małych.Zespoły złożone z kilku osób muszą zbudować jak najwyższą, samodzielnie stojącą konstrukcję z dostępnych materiałów. Pianka marshmallow stanowić ma ostatni element.Warsztaty miały na celu wzmocnienie integracji i dobrej współpracy w grupie naszych uczniów. Zabawa ta wymagała myślenia i eksperymentowania, a przy tym dała dzieciom dużo frajdy.


do góry

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

18.11.2019 na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Dzień ten stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób - kolegów i koleżanek. Uczniowie w świetlicy mieli okazję rozmawiać na temat tolerancji, kierując uwagę na na takie walory jak wzajemny szacunek i kulturalne odnoszenie się do siebie.Dzieci stworzyły "Księgę Tolerancji ", w której wpisywały swoje "złote myśli" związane z hasłem TOLERANCJA. Na zakończenie wszyscy wysłuchali pouczającej historii "Długi, gruby, mały" autora Bruna Ferrero.


do góry

Piękna jest Polska

07.11.2019 w naszej świetlicy odbyły się w zajęcia pt: "Polska jest piękna". Zapoznaliśmy się z wybranymi miastami Polski i ich symbolami oraz utrwaliliśmy nazwy krajobrazów Polski. Dzieci zaznajomiły się również ze sławnymi postaciami w historii Polski i ich osiągnięciami. Na zakończenie uczestnicy zajęć rozwiązywały quiz o Polsce oraz za pomocą kodowania kolorowały symbole Polski.


Dzień Postaci z Bajek

6 listopada w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Zajęcia rozpoczęliśmy rozmową na temat ulubionych kreskówek, przypomnieliśmy sobie również bohaterów bajek naszych rodziców i dziadków. Uczniowie wspólnie przygotowali oryginalne plakaty postaci bajkowych. Wśród wielu zadań przygotowanych dla dzieci znalazły się bajkowe zagadki i kalambury. Były również muzyczne zgadywanki bajkowe i zabawy ruchowe przy bajkowej muzyce. Dzień ten przyniósł dzieciom bardzo wiele szczęśliwych chwil i radości, a jednocześnie przypomniał, jak ważne są bajki.


O zdrowym żywieniu na świetlicy

Dnia 25 października uczniowie ze świetlicy szkolnej poszerzali swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania, analizując schemat Piramidy Żywienia, promowanej przez Instytut Żywności i Żywienia.Dzieci przypomniały sobie, jakie czynniki wpływają na zdrowie człowieka oraz zapoznały się z zasadami zdrowego i racjonalnego odżywiania. Mieliśmy okazję wspólnie stworzyć Piramidę Żywienia, wskazując przy tym, jakie grupy produktów są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.


Dzień Kropki

16 września 2019 r. w naszej świetlicy odbył się Międzynarodowy Dzień Kropki. Najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem! Odbyła się pogadanka na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie). Następnie uczniowie  wykonywali kropkowane prace plastyczne, tworząc przy tym " Drzewo naszych talentów". Każdy miał okazję namalować swoją pierwszą kropkę...


Ćwiczymy małe rączki i paluszki

Aby dzieciom łatwiej przychodziło pisanie, podczas zajęć organizowanych w naszej świetlicy, ćwiczymy motorykę małą. Nie są to ulubione zajęcia naszych pociech, jednak wysiłek na pewno się opłaci.


do góry

Podłogowe gry planszowe

Wszelkiego rodzaju gry stanowią doskonałą rozrywkę dla dzieci. Po całym dniu zajęć z pisania, liczenia, czytania taka forma odpoczynku bardzo odpowiada dzieciom.


do góry

Wielcy konstruktorzy

Jedną z ulubionych zabaw dzieci, zarówno chłopców jak i dziewczynek, jest budowanie konstrukcji z klocków. Dzieci uwielbiają manipulować przedmiotami i tworzyć. Klocki umożliwiają maluchom wyćwiczenie sprawności ręki i palców, czyli usprawnienie tzw. motoryki małej. Dzięki wciskaniu klocków, dopasowywaniu elementów do siebie dziecko ćwiczy mięśnie nadgarstka i paluszków. Takie zabawy rozwijają również wyobraźnię. Na zdjęciu chłopcy na tle własnej konstrukcji. Ich miny mówią same za siebie.


do góry

Kwiatki i serduszka

W dniu 8 marca nasze dzieci przygotowywały upominki dla mam, cioć i babć. Gipsowe odlewy serduszek i kwiatów nabrały mnóstwa kolorów i barw.


do góry

Dixit

Dixit to wesoła i zaskakująca gra skojarzeń. Jest to ulubiona gra zarówno dzieci starszych jak i młodszych. Przy tej grze dzieci wspaniale się integrują. Jest przy tym mnóstwo śmiechu i zabawy. Gra odniosła wielki sukces wśród graczy za co m.in. przyznano jej tytuł Gra Roku we Francji na Międzynarodowym Festiwalu Gier w Cannes.


do góry

Kreatywne zajęcia z masą solną w roli głównej…

Podczas zajęć plastyczno – technicznych realizowanych w świetlicy szkolnej dzieci samodzielnie przygotowywały masę solną, z której powstały różnorodne figurki i kształty. Lepienie z masy solnej uczy kreatywności, a jest przy tym wyśmienitą zabawą…


do góry

Zabawy ruchowe w sali

Gdy za oknem mróz i brzydka pogoda, my bawimy się w Twistera. Wygibasy na planszy z kolorowymi kołami to sposób na świetną zabawę i integrację grupy.


do góry

Seans filmowy

Gdy dzieci są już zmęczone po wielogodzinnym pobycie w szkole i nauce organizujemy seanse filmowe. Dobór bajek i filmów nie jest przypadkowy. Wspólnie wybieramy bajki, baśnie oraz filmy z morałem. Dobrana odpowiednio bajka czy film wzbogaca doświadczenia i wyobraźnię dziecka, ukazuje inne wzorce myślenia.


do góry

Origami – kolorowy świat z papieru

Origami to tradycyjna sztuka składania papieru. Jest to ciekawa metoda wspierająca rozwój i wyobraźnię dziecka. Poprzez zabawy z papierem dzieci rozwijają koncentrację wzrokowo- ruchową, doskonalą sprawność manualną oraz ćwiczą motorykę dużą i małą.


do góry

Piłkarzyki

Zajęcia świetlicowe to czas kiedy uczniowie po skończonych lekcjach mogą odpocząć, zrelaksować się. W ostatnim czasie jednym z ulubionych przez większość dzieci uczęszczających na świetlicę, sposobów spędzania czasu po lekcjach, jest gra w piłkarzyki. Dzieci chętnie biorą udział w mini turniejach, podczas których uczą się przestrzegania zasad oraz gry fair play.


do góry

„Oko za oko” czyni wszystkich ślepymi – czyli, Międzynarodowy Dzień bez Przemocy

W tym roku już po raz ósmy był obchodzony Międzynarodowy Dzień bez Przemocy. Z tej okazji i my, w naszej świetlicy, rozmawialiśmy na temat przemocy, jej form i skutków. Dzieci swoje wyobrażenia na ten temat przelały na papier i przygotowały plakaty na naszą galerię.


do góry

Dzień Nauczyciela

Święto pedagogów i nauczycieli obchodzone 14 października to wyjątkowy moment w roku, kiedy uczniowie mogą docenić i podziękować swoim nauczycielom za ich pracę. Dzieci w czasie zajęć na świetlicy szkolnej przygotowały piękne laurki, które wręczyły w tym dniu swoim ulubionym nauczycielom.


do góry

Dary jesieni

Jesień daje nam wiele skarbów: kasztany, żołędzie, szyszki, kolorowe liście...Gdy za oknem plucha, zimno i wieje my zainspirowani darami jesieni wykonujemy prace plastyczne.


do góry

Degustacja chleba

Jak co roku w naszej szkole 14 listopada to dzień szczególnie smaczny. Na szkolnym korytarzu można poczęstować się pysznymi wypiekami oraz domowymi przetworami. Wszyscy mogą skosztować, tak i my, udaliśmy się na degustację.


do góry

Jesień

Przywitaliśmy nowy rok szkolny, przywitaliśmy też jesień. Piękna wrześniowa pogoda pozwoliła nam na wspólne gry i zabawy na naszym placu zabaw.


do góry

Zabawy w sali

W chłodniejsze dni też się nie nudzimy. Spędzamy czas na licznych zabawach w sali. Jedni z nas bawią się w dom, inni budują konstrukcje z klocków, a jeszcze inni majsterkują.


do góry

Koraliki

Zabawy świetlicowe z koralikami. To wspaniały sposób spędzania czasu gdy za oknem wieje i pada. To zarówno przyjemna zabawa oraz ćwiczenie cierpliwości, koncentracji, precyzji ruchów rąk i kreatywności.


do góry

Slime

To jest to co dzieci lubią najbardziej. Kolorowa, plastyczna masa wykonana samodzielnie daje dzieciom wiele radości i zabawy.


do góry

Motylki

Kolorowe motylki. Samodzielnie wykonane z rolek po papierze motylki nie tylko pięknie przyozdobiły naszą tablicę artystyczną ale także dały nam dużo radości i zabawy przy ich tworzeniu.


do góry

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Każdego dnia w świetlicy szkolnej towarzyszą nam spotkania z książką. 29 września rozpoczęliśmy naszą akcję czytając maluchom ich ulubione bajki.


do góry

Jesienne liście

Za oknem raz świeci słońce, raz pada deszcz i wieje wiatr, a u nas w świetlicy zrobiło się kolorowo od jesiennych liści.


do góry

Święto dyni

Piątkowy dzień był wyjątkowy, bo pomarańczowy. Dzieci ze świetlicy szkolnej malowały i ozdabiały gipsowe dynie. A kto pomalował dynie wycinał czarne kruki.


do góry

Dzień Jeża

Dziś Dzień Jeża, dlatego u nas na zajęciach plastycznych wycinaliśmy jeże.


do góry

Kolorowe plecionki

Pogoda nas nie rozpieszcza. Choć za oknami ciągle deszcz u nas zrobiło się kolorowo za sprawą kolorowych plecionek z papieru.


do góry

Dzień Pluszowego Misia

Jak co roku w Dniu Pluszowego Misia w świetlicy pojawiło się mnóstwo misiów. Dzieci poznały historię dotyczącą tego święta, bawiły się swoimi pupilami, które przyniosły w ten dzień do szkoły. Nie zabrakło bajek i wierszy o misiach. Na koniec uczniowie malowali i wyklejali portrety swoich ulubieńców.


do góry

Andrzejki

Taki dzień zdarza się tylko raz w roku, dzień pełen nadziei i marzeń . Tylko wtedy wszystkie wróżby są najpiękniejsze. W tym roku również zorganizowane zostały w świetlicy Andrzejki wypełnione licznymi wróżbami i konkursami.


do góry

Zima

Za oknem deszcz i chlapa, a u nas w sali zagościła zima ze śniegiem i bałwankami.


do góry

Klocki

A u nas wciąż królują klocki.


do góry

Kapelusze, kapelusze

Doczekaliśmy się wiosny. W ogrodach pojawiają się kwiaty i na naszych kapeluszach też.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Piłkarzyki

Od miesiąca w świetlicy mamy stół do gry w piłkarzyki, pożyczony ze świetlicy dla klas IV-VI. Meczy, goli i radości ze zwycięstwa nie ma końca.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Dzień Mamy

A dla Mamy my mamy piękne róże i czerwone serce.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Plac zabaw

W końcu mamy prawdziwą wiosnę. Na podwórku ciepło i świeci słońce, dlatego dużo czasu spędzamy na placu zabaw i boisku szkolnym.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Wiosna, wiosna

Choć już mamy wiosnę to za oknem zimno i deszcz a czasem i śnieg. A u nas w sali wiosenne kwiaty, motyle i wiosna.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Klocki, klocki

Ten rok to rok zabaw z klockami. Odkąd je dostaliśmy ciągle konstruujemy najróżniejsze pojazdy i budowle.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Przygotowaliśmy zabawkę „Zręcznościowy słonik”

Za oknem zimno i deszcz , nie możemy wyjść na boisko i plac zabaw. Dlatego dziś robiliśmy słoniki , a później będziemy się bawić – kto zręczniejszy i komu uda się pochwycić kółeczko.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

WALENTYNKI

W tym dniu wszyscy sobie to wyznają, że chcą kochać i kochają 14
lutego obchodzimy Walentynki. W ten dzień wszyscy przygotowywali kartki walentynkowe , aby wyznać miłość i sympatię bliskim osobom.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

KARNAWAŁ

Karnawał w pełni, a jak karnawał to bale. U nas dopiero w piątek, ale już dziś dzieci przygotowywały maski - nieodzowny element karnawałowych bali.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

ZIMA

Gdy mróz w lutym ostro trzyma, tedy jest niedługa zima Choć za oknem mróz i słońce – śniegu nie ma, a u nas w świetlicy zimowa atmosfera ze śniegiem i bałwankami.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Andrzejki

Przy zapalonej świecy,
Za zamkniętymi drzwiami,
Odgadnąć próbujemy,
Co ukrył los przed nami.
Wróżymy z butów, jabłek,
Lejemy wosk na wodę,
Co nam przyniesie przyszłość?
Kłopoty? Czy przygodę?

30 listopada zgodnie z tradycją w świetlicy szkolnej odbyły się różne wróżby i zabawy. Po wysłuchaniu historii andrzejkowych tradycji rozpoczęliśmy wielkie wróżenie i przepowiadanie przyszłości. Każdy chciał poznać swoją przyszłość i co go czeka już niedługo.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

HALLOWEEN

Halloween- zwyczaj czy już święto? Niezależnie od opinii innych my bawiliśmy się świetnie. A to nasze robótki na ten „ straszny wieczór ”

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

NOWE ZABAWKI

Nasze świetlice wzbogaciły się o nowe zabawki i gry planszowe. Dostaliśmy zamek, domek dla lalek, sklep i wiele innych zabawek lecz największą popularnością cieszą się klocki i bierki.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Czytamy w świetlicy szkolnej

„ czytanie książek to najpiękniejsza zabawa
jaką sobie ludzkość wymyśliła ”
W. Szymborska

Po raz kolejny przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. W tym roku rozpoczęliśmy 29 września w dniu Ogólnopolskiego Dnia Czytania Na Głos. Uczniowie klas starszych chętnie włączyli się do tej akcji i codziennie rano czytają swoim młodszym kolegom ulubione bajki i baśnie. Maluchy chętnie słuchają, a następnie rysują ilustracje lub biorą udział w quizie dotyczącym wysłuchanej opowieści.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Kasztaniaki inaczej

Wszyscy znają ludziki zrobione z kasztanów, żołędzi, wykałaczek i zapałek. My poza tradycyjnymi kasztanowymi ludzikami przygotowaliśmy inne wyglądające jak „prawdziwe” kasztanki. Wykorzystaliśmy do tego celu pompony własnoręcznie zrobione z wełny oraz zabawne ruchome oczka.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Koraliki, koraliki

Na stołach i nie tylko królowały u nas ostatnio koraliki. Malutkie kolorowe z których dzieci układały dowolny wymyślony przez siebie wzór. Zobaczcie co stworzyły podczas zabawy z malutkimi , kolorowymi koralikami.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Mądra szkoła czyta dzieciom

W ramach ogólnopolskiej akcji, w której nasza szkoła uczestniczy od kilku lat uczniowie klasy IV codziennie czytają swoim młodszym kolegom. Dzięki temu dzieci przebywające rano w świetlicy szkolnej mogą przenieść się w ciekawy, książkowy świat.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Mistrzostwa memory

Ogromną popularnością wśród dzieci biorących udział w zajęciach świetlicowych cieszy się gra memo- szczególnie ta przedstawiająca minki – buźki. Stąd też jej nazwa „Memory – humory”. To klasyczna gra w odnajdywanie par. Kwadratowe karty, których jest 48, przedstawiają minki, wyrażające różne emocje tj. smutek, radość, gniew, zdziwienie, itd. Zorganizowane dwukrotnie mistrzostwa w tej zabawnej i wciągającej grze wyłoniły dwie zwyciężczynie – Roksanę z klasy IV i Natalię z klasy II. Świetną pamięcią wykazali się również uczniowie klasy pierwszej – Wiktoria z I b i Hubert z Ia.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Karty katalogowe

Ilustrowane karty katalogowe, które można obejrzeć w bibliotece wykonywane są podczas zajęć świetlicowych. Przygotowane są z myślą o tych najmłodszych czytelnikach, a wykonania podjęli się uczniowie klas starszych. Ciekawa ilustracja i krótki opis książeczki na karcie katalogowej mają ułatwić podejmowanie wyboru najmłodszym uczniom i zachęcić do częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Łapy, łapy, cztery łapy...

Zajęcia plastyczne poświęcone ulubionym zwierzętom. Konik, zajączek czy, pies przedstawione w ciekawy sposób..

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Dzień Matki

Dzień Matki to kolejna okazja do popisów plastycznych. A działo się, działo..

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Bożonarodzeniowy konkurs „Życzenia świąteczne”

Po raz kolejny dzieci ze świetlicy szkolnej wzięły udział w przygotowywanym przez Targi Gdańskie konkursie bożonarodzeniowym. W tym roku motywem przewodnim była kartka świąteczna i życzenia. Dochód ze sprzedaży tych kartek zostanie przekazany na cele charytatywne Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Andrzejki w świetlicy

Dzień pełen czarów andrzejkowych zdarza się tylko raz w roku, dlatego jak co roku świętowaliśmy Andrzejki w świetlicy szkolnej. Dzień wypełniony był tradycyjnymi wróżbami i konkursami. Nie zabrakło pomyślnych życzeń, opowieści, żartów i dobrej zabawy.

M. Jakóbik-Zacharska


do góry

Ogłoszenie...
Zapraszamy osoby indywidualne, kluby sportowe oraz firmy do wynajmu pomieszczeń:

  • sali gimnastycznej na cele rekreacyjno-sportowe,
  • pomieszczeń dydaktycznych na cele szkoleniowe,
  • kuchni i stołówki - organizacja uroczystości komunijnych i innych.

informacje szczegółowe: (59) 847 10 50


Biuletyn Informacji Publicznej